Gurugram, Haryana
GST No. 06AAFCN5281L1Z4
Call 08047662278 100% Response Rate
Send Enquiry
| Number Of Tray | 12 |
| Heating Media | Electric |
| Surface Finish | Polished |
| Max Temperature | 200 Degree C |
| Voltage | 220V |
| Warranty | 6 Months |
| Material Grade | SS316 |
| Door Type | Double Door |
| Surface Treatment | Polished |
| Frequency | 60Hz |
| Material | Stainless Steel |
| Is It Portable | Portable |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering Electric Tray Dryer Machine product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients
View Complete details
| Number Of Trays | 6 |
| Capacity | 20 Kg |
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | SS304 |
| Automation Grade | Automatic |
| Finishing | Polished |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering Stainless Steel Tray Dryer product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients
View Complete details
| Number Of Tray | 6 |
| Heating Media | Electric |
| Surface Finish | Polished |
| Max Temperature | 200 Degree C |
| Voltage | 220V |
| Warranty | 6 Months |
| Material Grade | SS304 |
| Frequency | 50Hz |
| Material | Stainless Steel |
| Is It Portable | Portable |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering Electric Tray Dryer product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients
View Complete details