Gurugram, Haryana
GST No. 06AAFCN5281L1Z4
Call 08047662278 100% Response Rate
Send Enquiry
| Phase | Three Phase |
| Power Source | Electric |
| Material | Stainless Steel, Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Surface Finishing | Painted |
We are engaged in offering Liquid Paint Booth product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients
View Complete details
| Brand | NGVT |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Source | Electric |
| Phase | Three Phase |
| Surface Finishing | Powder Coating |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 220-440 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
We are engaged in offering Spray Pre Treatment Washing Line product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Belt Material | Stainless Steel |
| Brand | Newgenic |
| Voltage | 220V |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Industrial |
| Automatic Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering Pre Treatment Plants product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients
View Complete details
| Material To Be Coated | Stainless steel |
| Air-Flow Direction | Vertical Down Airflow |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Automation Grade | Automatic |
| Surface Finishing | Painted |
| Power Source | Electric |
| Phase | Three Phase |
| Material | Mild Steel |
We are engaged in offering Dip Pretreatment Plant product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients
View Complete details
| Automatic Grade | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 220 V |
| Capacity | 1000 Kg |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
| Surface Finish | Powder Coated |
We are engaged in offering PLC Controlled Transporting Plant product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients
View Complete details
| Material | Stainless Steel, Mild Steel |
| Shape | Rectangular |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Source | Electric |
| Phase | Three Phase |
We are engaged in offering Pre Treatment Lines product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients
View Complete details