Gurugram, Haryana
GST No. 06AAFCN5281L1Z4
Call 08047662278 100% Response Rate
Send Enquiry
| Material To Be Painted | Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Phase | Three Phase |
| Power Source | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Capacity | 650 Kg |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Brand | NGVT |
We are engaged in offering Conveyorized Type Liquid Painting Plant product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Phase | Three Phase |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Capacity | 580 Kg |
| Surface Finish | Color Coated |
| Brand | NGVT |
We are engaged in offering Dry Type Liquid Painting Plant product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients
View Complete details
| Usage/Application | Industrial |
| Phase | Three |
| Power Source | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Voltage | 220-440 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Brand | NGVT |
| Capacity | 800 Kg/hr |
We are engaged in offering Batch Type Liquid Painting Plant product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients
View Complete details
| Capacity | 720 Kg |
| Usage/Application | Industrial |
| Finishing | Color Coated |
| Frequency | 60 Hz |
| Material | Mild Steel |
| Surface Finishing | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 440 V |
| Phase | Three Phase |
| Brand | NGVT |
We are engaged in offering Wet Type Liquid Painting Plant product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients
View Complete details